Muzea

Muzeum Antonína Dvořáka

Ke Karlovu 20, 120 00 Praha 2
WEB MUZEA
Dvořákovo muzeum v Praze je součástí Českého muzea hudby a od roku 1932 se nachází v barokním letohrádku podle projektu Kiliána Ignáce Dientzenhofera. Expozice přibližuje Dvořákův život a dílo, jsou zde pořádány besedy a koncerty. Muzeum disponuje unikátním souborem mistrových notových autografů, které představují téměř osmdesát procent všech dnes na světě dochovaných skladatelových rukopisů.

Památník Antonína Dvořáka
Vysoká u Příbrami

Vysoká u Příbramě 69, 262 42
WEB MUZEA
Památník je situován v bývalém zámečku Dvořákova švagra, hraběte Václava Kounice. Expozice podává svědectví o životě a díle skladatele a o jeho pobytech na Vysoké. Jsou zde pořádány výstavy, koncerty, přednášky, je možno zakoupit CD, publikace aj. Poblíž památníku se nachází Rusalčino jezírko, místo Dvořákovy údajné inspirace k jeho nejslavnější opeře.

Rodný dům Antonína Dvořáka

Nelahozeves, Kralupská 12, 277 51
WEB MUZEA
Vzhledem k probíhající revitalizaci je rodný dům Antonína Dvořáka momentálně pro veřejnost uzavřen.

Památník Antonína Dvořáka

Zlonice, Komenského 20, 273 71
WEB MUZEA
Památník Antonína Dvořáka ve Zlonicích byl otevřen v budově bývalého špitálu v roce 1954. V expozici se lze seznámit se životem a dílem skladatele a prohlédnout si předměty z jeho osobního vlastnictví, věnované synem Otakarem. Vedlejší stavba (tzv. varhaníkovna), kde žil Antonín Liehmann s rodinou a kde Dvořák získával své hudební základy, byla pietně opravena a zpřístupněna veřejnosti roku 1984.

Antonín Dvořák Exhibit

Bily Clocks Museum
Spillville, Iowa 52168, USA
WEB MUZEA
Dvořákovská expozice se nachází ve druhém patře muzea hodin, které ve Spillville založili bratři Bílí. Vystavené exponáty připomínají zdejší Dvořákův pobyt v létě 1893. Jedná se mj. o Dvořákovy rukopisy a harmonium, na které během svého pobytu skladatel hrál.